• Ogólnopolski projekt „Słówko tygodnia”

• Ogólnopolski projekt, w którym bierze udział także nasza szkoła, czyli innowacja „Słówko tygodnia” jest odpowiedzią na coraz częściej pojawiające się trudności związane ze rozumieniem wypowiedzi czytanych
            i pisanych.

Uczniowie i uczennice klas 4-8 co tydzień poznają nowe słowo. Cotygodniowe wprowadzanie „słówka tygodnia”
            i aktywności z nim związanych (używanie w mowie, piśmie, sprawdzenie znajomości znaczenia), np.: obligatoryjny, tudzież, bynajmniej, infantylny, ambiwalentny, emanować, pretensjonalny, konwersacja, abstrahować, pejoratywny, konkluzja, alternatywny wzbogaci zasób słów każdego młodego człowieka.

• „ Moja Babcia i mój Dziadek,
            to wspaniali są Dziadkowie……”.

13 lutego, z okazji dnia Babci i Dziadka, najmłodsi przedstawiciele naszej szkoły 3,4,5 i 6 - latki, pod czujnym okiem swoich pań, przygotowały przedstawienie w formie muzyczno – słownych wystąpień.

W przepięknej scenografii, przedszkolaki recytowały wiersze przeplatane śpiewem i tańcem. Mali artyści z przejęciem prezentowali swoje umiejętności, a licznie przybyli dziadkowie z dumą patrzyli na swoje wnuczęta i raz po raz nagradzali je brawami. Oczywiście nie zabrakło też własnoręcznie zrobionych upominków, które dzieci wręczyły swoim ukochanym Babciom i Dziadkom.

Swoją obecnością zaszczycili nas: Pani Dyrektor Magdalena Mitowska oraz Wójt Gminy Szydłowo Pan Grzegorz Rochna, którzy złożyli gościom najserdeczniejsze życzenia z okazji obchodzonego święta i wyrazili podziękowanie za trud włożony w wychowanie swoich wnucząt.

Życzymy wszystkim Babciom i Dziadkom dużo miłości od swoich wnuków, radości, zdrowia i wszelkiej pomyślności na każdy dzień!!!

Dziękujemy wszystkim przybyłym gościom za obecność i ciepłe słowa uznania skierowane w naszą stronę, a Rodzicom za pomoc w organizacji uroczystości.

• Dyskoteka karnawałowa

• 8 lutego w naszej szkole odbyła się dyskoteka ostatkowa.
            Dzieci jak co roku zachwycały fantastycznymi strojami.
            Z samego rana przedstawicielki Rady Rodziców częstowały uczniów smacznymi pączkami - wszystkie zostały skonsumowane ze smakiem. Dziękujemy!

• 32 Finału WOŚP

• Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję na rzecz 32 Finału WOŚP.

Nasza Szkoła wzięła udział w akcji po raz pierwszy.

WSPÓLNIE ZEBRALIŚMY REKORDOWĄ SUMĘ 4041,87 ZŁ.

SZYDŁOWO MA WIELKIE SERCE!