• Zbiórka kasztanów i żołędzi

• Nowa galeria Zbiórka kasztanów i żołędzi została dodana do albumu fotograficznego

Zbiórka kasztanów i żołędzi zakończona ! Uczniowie aktywnie zaangażowali się w akcję Razem dla żubra .

Zebraliśmy 400 kg.

Zgłębiliśmy wiedzę o tych ciekawych zwierzętach.Zebrane przysmaki zawieźliśmy do planowanej zagrody w Krajewie.

Dziękujemy również rodzicom,że wspierali swoje dzieci w tej szczytnej akcji.

• Dzień Nauczyciela

• Nowa galeria Dzień Nauczyciela została dodana do albumu fotograficznego

13 października w naszej szkole świętowaliśmy wspólnie Dzień Edukacji Narodowej, nazywany Dniem Nauczyciela. Z tej okazji cała społeczność szkoły wzięła udział w akademii, którą przygotowali uczniowie klas I- III pod kierunkiem pań: Iwony Celmer, Beaty Magdalińskiej i Ewy Pietrzak. W części oficjalnej głos zabrała Pani dyrektor Magdalena Mitowska, która złożyła serdeczne życzenia wszystkim pracownikom szkoły, podziękowała za trud wkładany w kształcenie i wychowanie młodych pokoleń Polaków. Glos zabrał również Wójt Gminy Szydłowo – Pan Grzegorz Rochna, który docenił trud nauczycieli włożony w nauczanie i wychowanie uczniów. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło pod adresem nauczycieli od Rady Rodziców. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wręczyli nauczycielom i pracownikom szkoły kwiaty, dziękując za ich pracę.

• Wycieczka do Olsztyna

• Nowa galeria Wycieczka do Olsztyna została dodana do albumu fotograficznego

W czwartkowy ranek - 12 października 2023r., dzieci grup: 0a, 0b, wyruszyli wraz z wychowawczyniami i opiekunami na przedszkolną wycieczkę do Olsztyna.

Pierwszym punktem naszej wyprawy było Planetarium, gdzie obejrzeliśmy seans pt. „Polaris”, który wprowadził nas w ruch obrotowy Ziemi i zapoznał z różnymi rodzajami obiektów kosmicznych.

Po kosmicznej przygodzie udaliśmy się do Muzeum Przyrody, gdzie 5 i 6 latki uczestniczyły w warsztatach połączonych z prezentacją multimedialną oraz słuchały ciekawostek o życiu zwierząt i ptaków leśnych. Obejrzały również naturalne okazy zwierząt, które wyglądały jak żywe.

Zwieńczeniem wycieczki był obiecany posiłek.

w McDonald's, a następnie Warmiolandia – Kraina Warmisia, która wyzwoliła maksimum radości i szczęścia wśród małych gości.

Przedszkolaki nie tylko doskonale bawili się, ale też wiele nauczyli, a zdobyta wiedza i przeżycia zostaną w nich na długo.

• Wycieczka do Sierpca

• Nowa galeria Wycieczka do Sierpca została dodana do albumu fotograficznego

W ubiegły czwartek, tj. 5 października 2023 roku uczniowie z klas I- III pod opieką pań Iwony Celmer, Beaty Magdalińskiej, Ewy Pietrzak i Elżbiety Żuchowskiej wyruszyli na wycieczkę do Sierpca. Nie zważając na pogodę, ciepło opatuleni gościli w zagrodzie wiejskiej z pocz. XX wieku, poznali zwierzęta gospodarskie hodowane na wsi i budynki, w których mieszkały, dowiedzieli się jak wyglądała codzienna praca w gospodarstwie chłopskim, a także jak należy segregować odpady, by zadbać o czystość środowiska. Dzieci miały także możliwość przejażdżki wiejskim wozem zaprzężonym w piękne konie. Na koniec wszyscy zasiedli przy ognisku, by posilić się upieczoną, gorącą kiełbaską.