• Spektakl teatralny

• W dniu 27 września uczniowie klas IV-VI wraz z opiekunami wybrali się do Państwowej Szkoły Muzycznej w Mławie na spektakl teatralny pt. „Nowele: Katarynka, Janko Muzykant i Kamizelka”. Aktorzy Teatru Artenes zabrali widzów we wspaniałą podróż literacką. Uczniowie mieli możliwość zapoznać się z teatralną interpretacją twórczości Henryka Sienkiewicza i Bolesława Prusa. W godzinach popołudniowych tego samego dnia uczniowie klas VII-VIII podziwiali aktorów Teatru Artenes w przedstawieniu „Balladyna”, a przedszkolacy i klasy I-III w przedstawieniu „Mała Zielona Planeta". Wszyscy byli pod wrażeniem profesjonalnej i twórczej interpretacji dramatu.

• 20 września - Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

• Uczennice Samorządu Szkolnego Lena B. , Julia N. , Paulina J. i Weronika K. pod opieką pani Elżbiety Żuchowskiej odwiedziły naszych przedszkolaków. Przebrane za postacie
            z bajek czytały młodszym rówieśnikom baśnie. Dzieci zadowolone i zaciekawione swoim dniem czekają na więcej!

• 40. Pielgrzymka Dzieci i Młodzieży do Rostkowa

• 17 września 2022r. uczniowie z klas IV, V, VI i VII, pod opieką Pani Iwony Celmer i Pani Katarzyny Bielskiej uczestniczyli w 40. Pielgrzymce Dzieci i Młodzieży do Rostkowa. Pogoda dopisała, a nogi same niosły. Za rok też idziemy !!

• Międzynarodowy Dzień Kropki

• Nowa galeria Międzynarodowy Dzień Kropki została dodana do albumu fotograficznego

Międzynarodowy Dzień Kropki, czyli święto kreatywności. Coraz popularniejszym sposobem na urozmaicenie szkolnej i przedszkolnej rutyny jest obchodzenie tzw. nietypowych dni, których znajdziemy w kalendarzu całkiem sporo. Z pewnością jedną z atrakcyjniejszych i kolorowych propozycji jest MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI, który obchodzony jest 15 września i odnosi się do uniwersalnych wartości: współpracy, kreatywności i odwagi. W naszej szkole uczniowie uczcili ten dzień na lekcjach matematyki i informatyki pod kierunkiem p. Anny Maruszewskiej i p. Magdaleny Ziemlewicz. Kropka stała się bohaterem gier, zabaw, opowiadań i ciekawostek zarówno matematycznych, jak i informatycznych. Na zakończenie naszego świętowania została zrealizowana najbardziej twórcza część lekcji- prace plastyczne i komputerowe wykonane wyobraźnią naszych uczniów. Dotyczyły one zagadnień związanych z matematyką i informatyką nie tylko w szkole, ale również w życiu codziennym. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć. To był wspaniały dzień dla nas wszystkich! Życzymy naszym uczniom, by uwierzyli, że każdy z nas może być mistrzem w jakiejś dziedzinie. Każdy bowiem potrafi tworzyć. Czasem wystarczy zacząć od kropki.

• Zebranie z Rodzicami

• Szanowni Państwo, serdecznie zapraszamy na pierwsze zebrania w roku szkolnym 2022/2023

Przedszkole grupa 3-4 latki 15 września godz 14:00

Przedszkole grupa 5 latki 19 września godz 12:30

Oddział Przedszkolny Zerówka 6 latki 19 września godz 13:30

Szkoła Podstawowa klasy I-VIII  20 września godz 16:00

• Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

• Wybiła już godzina.
            Dzwonek!
            Rok szkolny się zaczyna.

Znów dni popłyną pracowite
            Nad szkolną książką, nad zeszytem.

W czwartek 1 września w Szkole Podstawowej im. 49 Pułku Piechoty w Szydłowie odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023.Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru szkoły oraz odśpiewania hymnu, po czym Wójt Gminy Szydłowo Pan Grzegorz Rochna powitał Uczniów, Grono Pedagogiczne, Rodziców i Pracowników Szkoły. Przekazał zebranym życzenia pomyślnego i owocnego roku szkolnego, sukcesów dydaktyczno-wychowawczych, satysfakcjonujących wyników, spełniania marzeń i pasji.W sposób szczególny Pan Wójt uroczyście podziękował  dotychczasowemu dyrektorowi szkoły -  Panu Januszowi Żuchowskiemu.Następnie przedstawiciele  nauczycieli powitali bukietem kwiatów nowego dyrektora szkoły - Panią Magdalenę Mitowską. Życzyli Pani Dyrektor sukcesów w kierowaniu szkołą, zadowolenia  z osiągnięć uczniów oraz dobrej współpracy ze społecznością szkolną.Po przemówieniach Pani Dyrektor oraz zaproszonych gości uśmiechnięci uczniowie udali się na  spotkanie z wychowawcami klas.