• „Mały Książę”

• „ Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu”.

Antoine de Saint-Exupéry

17 marca o godzinie 19.00 w Szkole Podstawowej im. 49 PP odbyło się niecodzienne spotkanie społeczności gminnej. Wymowna sceneria, stroje aktorskie, gra świateł, muzyka, kawiarniane stoliki w blasku świec spowodowały, że hala sportowa zmieniła się w magiczne i nastrojowe miejsce. Tego dnia odbył się spektakl teatralny pt: „Mały Książę” w wykonaniu uczniów
            i rodziców naszej szkoły.

W przedstawieniu wystąpili: Mały Książę – Łukasz Obidziński, Róża – Aleksandra Głowacka, Geograf – Bartek Marek, Żmija - Lena Szewczak, Kwiat – Zofia Gumienna, Róże – Maja Woźniak, Zofia Prześlakiewicz, Karolina Sowińska, Sandra Gniada, Kupiec – Amelia Golubska, Narrator – Lena Barwińska, Pilot – p. Tomasz Pastuszka, Lis – p. Sylwester Barwiński, Król – p. Jarosław Sawicki, Próżny – p. Radosław Jaworski, Bankier – p. Marek Woźniak, Pijak – p. Janusz Gumienny, Latarnik – p. Robert Bartkowski.

W wyjątkowy nastrój wprowadziły nas piosenki : „Mały Książę” Katarzyny Sobczyk
            w wykonaniu Aleksandry Głowackiej, „To co w życiu ważne” Krzysztofa Krawczyka
            w wykonaniu ojca i córki - Lena Barwińska
            i p.Sylwester Barwiński, „Nic dwa razy” wiersz Wisławy Szymborskiej, interpretacja muzyczna Sanah –
            w wykonaniu Leny Barwińskiej, „Góry do góry” Małe TGD w wykonaniu wszystkich uczestników.

Osobami odpowiedzialnymi za przygotowanie scenariusza i wieczorku teatralnego były panie Anna Szydłowska i Joanna Wiśniewska.

Tak jak powiedziała pani dyrektor w czasie przemówienia, wybór „Małego Księcia” nie był przypadkowy. Jest to lektura ponadczasowa, która opowiada o niezwykłym chłopcu, który od lat uczy, jak patrzeć na świat oczami dziecka, jak nie zatracić wrażliwości i wyobraźni. Historia Małego Księcia uczy nas, że o przyjaźń i miłość trzeba dbać i pielęgnować je.

Dzięki uczniom i rodzicom naszej szkoły mogliśmy przenieść się w niezwykły świat Małego Księcia.

Dziękujemy aktorom – naszym wspaniałym uczniom i rodzicom za zaangażowanie, odwagę, kreatywność, poświęcony czas, pozytywne nastawienie i dobry humor.

Podziękowania składamy Wójtowi Gminy Szydłowo panu Grzegorzowi Rochnie za pomoc w organizacji spektaklu. Za okazaną pomoc i wsparcie w naszym przedsięwzięciu dziękujemy paniom z Kół Gospodyń Wiejskich w Szydłówku i Piegłowie, MDK i MOSiR Mława

#KGWMazowszankiSzydłówek,

#KGWFajneBabki,

#MOSiRMława, #MDKMława

• Światowy Dzień Zespołu Downa

• 21 marca przypada Światowy Dzień Zespołu Downa. Ta data nie jest przypadkowa i nawiązuje do obecności u osób z zespołem Downa dodatkowego, trzeciego chromosomu w 21. parze chromosomów.

Ideą tego święta jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na osoby z zespołem Downa i ich potrzeby, zwiększenie świadomości o chorobie oraz promowanie praw osób z zespołem Downa do pełnego uczestniczenia w życiu społecznym.

Symbolem Zespołu Downa są kolorowe skarpetki będące synonimem niedopasowania społecznego
            i genotypowego z jakim borykają się osoby z zespołem Downa.

Społeczność szkoły włączyła się do akcji - zakładając 2 kolorowe niepasujące do pary skarpetki.

• Podsumowanie XVIII Powiatowego Konkursu Poetyckiego „Twórcza wyobraźnia”

• Dnia  9 marca 2023 roku w Zespole Placówek  Oświatowych nr 3 odbyło się uroczyste podsumowanie XVIII Powiatowego Konkursu Poetyckiego „Twórcza wyobraźnia”.

Z przyjemnością informujemy, że nasi uczniowie zdobyli nagrody.

Laureaci konkursu poetyckiego:

Natalia Osowska klasa V - II miejsce

Maryna Bieglecka klasa V - wyróżnienie

Laura Janowska klasa VI - wyróżnienie

Antoni Osowski klasa VI - wyróżnienie

Laureaci konkursu literackiego:

Szymon Gontarek klasa VIIIa - wyróżnienie

Opiekun- p. Anna Szydłowska

Gratulujemy nagrodzonym i życzymy dalszych sukcesów!