•                     „ Ziemio ojczysta, ziemio jasna,

nie będę powalonym drzewem.

Codziennie mocniej w ciebie wrastam

radością, smutkiem dumą, gniewem.

Nie będę jak jak zerwana nić.

Odrzucam pusto brzmiące słowa.

Można nie kochać cię – i żyć,

ale nie można owocować.”

/ Wisława Szymborska „ Gawęda o miłości ziemi ojczystej”/

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Konkursie plastycznym zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 7 im. Zuzanny Morawskiej w Mławie pt. „ Nie będę jak zerwana nić...Miłość ojczyzny oczami dziecka” w związku ze zbliżającą się 100. rocznicą odzyskania     przez  Polskę niepodległości i ogłoszeniem przez Panią Minister Annę Zalewską, że obecny rok szkolny będzie „ Rokiem dla Niepodległej”.

Wyniki konkursu:

w  kategorii kl.I – III