• Apel z okazji Święta Konstytucji 3 Maja

• Byś mógł mówić Polska”
            Dnia 27 kwietnia 2023 roku odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia, podczas której upamiętniono ważne wydarzenie z historii Polski, jakim było uchwalenie Konstytucji 3 Maja.
            Uczniowie klas czwartych oraz przedstawiciele klasy 7 i 8b przygotowali montaż słowno-muzyczny o patriotycznej wymowie.
            Uroczystość została przygotowana pod kierunkiem nauczycieli: pani Danuty Mirskiej-Cheby (słowo), pana Janusza Żuchowskiego (oprawa muzyczna)i pana Mariusza Rudnickiego (strona techniczna).
            Na podkreślenie zasługuje fakt, że uczniowie wszystkich klas i oddziałów przedszkolnych włączyli się w przygotowanie okolicznościowych plakatów, które stanowiły piękną i barwną dekorację.
            Apel był okazją do refleksji nad wydarzeniami sprzed lat. Uzmysłowił nam konieczność
            i potrzebę pielęgnowania patriotyzmu. Pokazał, że powinniśmy czuć dumę z tego,
            że jesteśmy Polakami.

„Trzeci Maja radością wiosenną
            wszystkich ludzi dziś w Polsce powitał.
            Sztandarami biało-czerwonymi
            umaiła się Rzeczpospolita.”

• Powiatowy Konkurs Plastyczno-Literacki „Ponad barierami”.

• 31.03.2023 roku w Szkole Podstawowej nr 6 z Oddziałami Integracyjnymi w Mławie odbyło się podsumowanie XIII edycji Powiatowego Konkursu Plastyczno-Literackiego „Ponad barierami”. Nikodem Rychlewski uczeń klasy I otrzymał wyróżnienie.
            Opiekun Pani Beata Magdalińska.

Gratulujemy!

• 19 IV 1943 Łączy nas pamięć

• 80 lat temu, 19 kwietnia 1943 roku, wybuchło powstanie w getcie warszawskim. Akcja społeczno-edukacyjna Żonkile symbolizuje pamięć o tych wydarzeniach.

• "Read me a story"

• Uczniowie naszej Szkoły odebrali nagrody w powiatowym konkursie czytania w języku angielskim

"Read me a story" zorganizowanym przez Szkołę Podstawową Nr 6 w Mławie.

I miejsce w kategorii klas 4 zdobył Wojciech Puszczyński,

II miejsce w kategorii klas 4 zdobyła Magdalena Szczepańska.

Wyróżnienie w kategorii klas 5 otrzymała Martyna Bieglecka.

I miejsce w kategorii klas 7 zdobyła Lena Barwińska.