- Początek roku szkolnego
- Święto Patrona w Gimnazjum
- Sprzątanie Świata
- Wycieczka do Warszawy
- Ślubowanie i Pasowanie na ucznia
- Dzień chłopaka
- Spotkanie z dzielnicowym
- Zaproszenie
- Ślubowanie i Pasowanie na ucznia
- Akcja charytatywana
- Dzień Edukacji Narodowej
- Wycieczka do Warszawy kl. V-VII
- Karolcia
- XIII Kampania Białych Serc
- Konkurs plastyczny
- 20. ROCZNICA NADANIA
- Konkurs Plastyczno-Literacki
- O szkole
- Góra grosza
- Andrzejki
- Mikołajki
- O szkole
- B e z p i e c z n y J u n i o r
- Róża
- Występ Zespołu „Zbrucz"
- WIGILIA SZKOLNA
- Ferie
- Zaproszenie na choinkę
- Podsumowanie Konkursu
- Góra grosza
- DYSKOTEKA CHOINKOWA
- Dzień Babci i Dziadka
- KOŁO MIŁOŚNIKÓW KSIĄŻKI
- Tłusty czwartek
- Walentynki
- AKADEMIA PANA KLEKSA
- Konkurs KRUS
- ŚWIATŁO MIŁOSIERDZIA
- Dzień Kobiet w naszej szkole
- Gminny Dzień Kobiet
- Pierwszy Dzień Wiosny
- Występ Zespołu „Zbrucz"
- My też Mamy Talent
- Wyjazd na widowisko
- Konkurs „Ponad Barierami"
- Mistrz pięknego czytania
- Diecezjalny konkurs plastyczny
- Święto Konstytucji 3 Maja
- Sukces Mai
- XI SEJMIK SZKÓŁ KARPACKICH K O N K U R S Y
- Dzień Dziecka
- GMINNY KONKURS MATEMATYCZNY:
- „JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM"
- 75. rocznica utworzenia 2.Korpusu Polskiego
- Dzień Rodziny
- WYCIECZKA DO SOLCA
- 31 maja Światowy Dzień bez Papierosa
- Nasze sukcesy
- Podsumowanie I Edycji Projektu KidSpeak
- Zakończenie roku szkolnego
Wycieczka do Warszawy kl. V-VII
Wycieczka do Warszawy
Wszystko zaczęło się punktualnie, zgodnie z planem. 28 września 2017r. o godzinie 7.30 wyruszyliśmy autokarem spod Szkoły Podstawowej do Warszawy. Zgodnie z planem dotarliśmy o godzinie 10.00 do Centrum Olimpijskiego, gdzie zwiedziliśmy Muzeum Sportu i Turystyki, które powstało w 1952 r. Jest to jedno z najstarszych muzeów tego typu w Europie. Z ogromnym zainteresowaniem oglądaliśmy zbiory muzeum, które liczą ponad 45 tys. eksponatów – są to muzealia dotyczące głównie sportu polskiego: medale, żetony, plakiety, puchary, odznaki sportowe, i turystyczne oraz monety, sztandary, flagi, proporce i emblematy, stroje i sprzęt sportowy, akcesoria podróżne, plakaty sportowe i turystyczne, dzieła sztuki (rzeźby, malarstwo, grafika, medale artystyczne, tkanina) o tematyce sportowej, a także zbiory filatelistyczne i numizmatyczne. Kolekcję muzealną uzupełnia dokumentacja filmowa i dźwiękowa. W Muzeum Sportu i Turystyki uczniowie zobaczyli ekspozycję zatytułowaną: „Dzieje sportu polskiego i olimpizmu” ukazującą dzieje sportu od antycznej Grecji poprzez narodziny nowożytnych Igrzysk Olimpijskich oraz początki sportu w Polsce do współczesności. Następnie podziwialiśmy wystawy poświęcone różnym dyscyplinom sportowym. Na każdej z nich zaprezentowano jak na przestrzeni lat zmieniała się dana dyscyplina, jak unowocześniano i usprawniano sprzęt, jak zmieniały się stroje sportowców. Atrakcją dla wszystkich były wystawy oryginalnych olimpijskich medali i odznaczenia zdobyte przez reprezentantów polski w danej dyscyplinie. Przekonaliśmy się ile waży opona z bolidu, którym jeździł Robert Kubica. Podziwialiśmy kolekcję pochodni służących do przekazywania ognia olimpijskiego, który wędruje z Grecji.
Dalsza trasa wycieczki prowadziła do Teatru Polskiego. Obejrzeliśmy spektakl pt. „Zemsta”- Aleksandra Fredry we wspaniałej obsadzie: Daniel Olbrychski jako Cześnik, Andrzej Seweryn (Rejent), Paweł Krucz (Wacław), Lidia Sadowa (Klara), Joanna Trzepiecińska (Podstolina) oraz Jarosław Gajewski w roli Papkina. Inscenizację przyjemnie się oglądało. Widać było, że grali w niej doświadczeni aktorzy. Doskonale wcielili się w postacie komedii słynnego pisarza, sprawiając wrażenie, jakby akcja toczyła się naprawdę. Wzbogacone barwne stroje i dopasowana sceneria znakomicie współgrały z treścią wydarzeń oraz kwestiami, które wygłaszali aktorzy. Mało było efektów specjalnych, co ukazało zwyczajny, prosty i bardzo realistyczny nastrój. Widzów najbardziej rozśmieszyła osoba grająca Papkina. Aktor potrafił oddać w pełni psychikę tego błazna. Jeszcze raz przeżyliśmy komiczną opowieść napisaną przez Aleksandra Fredrę. Widownia najwyraźniej również doceniła to wydarzenie i okazała swój zachwyt głośnymi oklaskami.
Punktem kulminacyjnym był Laser Games - paintball laserowy. Bawiliśmy się świetnie. Podzielono nas na kilka drużyn, wyposażono w specjalne kamizelki
i pistolety. Rywalizowaliśmy między sobą o miano najlepszej drużyny oraz najlepszego strzelca. Każdy z uczestników mógł zobaczyć swój wynik zarejestrowany w komputerze. Zabawa była wspaniała, całkowicie bezpieczna i bezbolesna. Rozgrywka na Arenie to doskonała zabawa ruchowa, w której liczą się spryt, inteligencja i analiza ciągle zmieniającej się sytuacji.Wycieczka wszystkim się podobała. Uczniowie weseli i pełni wrażeń, szczęśliwie wrócili do domu.