• Ślubowanie i Pasowanie na ucznia

N A   U C Z N I A

SZKOŁY  PODSTAWOWEJ  IM. 49  PUŁKU  PIECHOTY  W  SZYDŁOWIE

• Spotkanie z dzielnicowym

• 29 września bieżącego roku, przedszkolaków , oddział przedszkolny oraz uczniów  klas I – III, odwiedził zaprzyjaźniony z naszą szkołą, Pan Dzielnicowy Damian Wyroda.

•

W dniu 27 września 2017 r. uczniowie klas III a i III b naszej szkoły, pod opieką swoich pań: pani Ewy Pietrzak i pani Iwony Celmer oraz pani Magdaleny Mitowskiej i pani Marzeny Soleckiej wzięli udział w wyjeździe do Warszawy.

Sprzątanie Świata – Polska 2017

15-17 września

24. edycja akcji Sprzątanie Świata - Polska przebiega pod hasłem:

W dniu 15 września bieżącego roku w naszej szkole przeprowadzona została akcja  „Sprzątanie Świata" pod hasłem : „Nie ma śmieci – są surowce”, która odbyła się w całej Polsce w dniach 15-17 września.

• Święto Patrona w Gimnazjum

Dnia 15.09.2017r.( piątek) odbył się uroczysty apel z okazji Święta Patrona -79 Pułku Piechoty Strzelców Słonimskich  w Gimnazjum. W lekcji historii uczestniczyły  klasy IV – VI szkoły podstawowej  oraz klasy gimnazjalne.

• ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

• Początek roku szkolnego

Pan Dyrektor Szkoły Podstawowej im. 49 Pułku Piechoty z klasami gimnazjalnymi  Janusz Żuchowski na uroczystym apelu, rozpoczynającym nowy rok szkolny 2017/2018 powitał rodziców, uczniów, nauczycieli  oraz pracowników administracji i obsługi.

Szczególnie serdecznie powitał przedszkolaków, uczniów oddziału przedszkolnego, którzy  rozpoczynają wspaniałą przygodę edukacyjną oraz uczniów klasy I i pozostałych klas.

Powitał serdecznie nowych uczniów, którzy przyszli  do nas z innych szkół słowami:  Życzę Wam abyście szybko poczuli się tutaj dobrze i bezpiecznie, a Wasi nowi koledzy niech otoczą Was przyjaźnią i opieką.”

Jaki będzie ten nowy rok szkolny 2017/2018 – w największej mierze zależy od Was -drodzy uczniowie, od waszych postaw, motywacji do pracy, waszego podejścia do obowiązku jakim jest szkoła. Musicie mieć taką świadomość, że już teraz pracujecie na to, jak będzie wyglądało Wasze życie za kilka lat.  Pamiętajcie o słowach wypowiedzianych przez  flamandzkiego pisarza Pfila Brosmansa: „ Bogactwem człowieka są: uśmiech, przyjazny gest, pogodne słowo” i takiego bogactwa  Pan Dyrektor życzył wszystkim obecnym.

Na zakończenie uroczystości  Pan Janusz Żuchowski życzył  rodzicom, nauczycielom dobrej współpracy, spokojnej pracy, przynoszącej sukcesy i radość czerpaną z podejmowanych wyzwań, udanego roku w przyjaznej i stojącej na wysokim poziomie szkole.