• Dzień Edukacji Narodowej

• Z okazji Dnia Edukacji Narodowej w naszej szkole odbyła się wzruszająca akademia, podczas której uczniowie wyrazili swoją wdzięczność nauczycielom i pracownikom szkoły za ich codzienny trud i zaangażowanie.

Uroczystość rozpoczęła Maja Piskorz, uczennica klasy IV, która zadedykowała swój taniec wszystkim pracownikom szkoły, jako symbol podziękowania za ich poświęcenie.

W trakcie akademii uczniowie klas IV i VII recytowali wiersze, w których dziękowali nauczycielom nie tylko za przekazywaną wiedzę, ale także za wsparcie, wyrozumiałość i cierpliwość. Podkreślili, jak ważną rolę pełnią w ich życiu, pomagając stawać się lepszymi ludźmi. Złożono również podziękowania dla pracowników administracyjnych i obsługi, bez których szkoła nie mogłaby funkcjonować tak sprawnie.

Na zakończenie, Samorząd Uczniowski złożył wszystkim nauczycielom serdeczne życzenia, a także zaprezentował specjalny taniec dedykowany pracownikom szkoły. Wyjątkowe podziękowania złożyła również Przewodnicząca Rady Rodziców, wyrażając wdzięczność za codzienny trud wychowawczy i opiekuńczy.

Jak powiedział Nelson Mandela: „Edukacja jest najpotężniejszą bronią, jakiej możesz użyć, aby zmienić świat.” To przesłanie towarzyszyło całej akademii, przypominając, jak wielkie znaczenie ma praca nauczycieli w kształtowaniu przyszłych pokoleń.

• Wizyta Księdza Biskupa

• 1 października 2024r. nasza szkoła miała zaszczyt gościć Księdza Biskupa Mirosława Milewskiego, który odwiedził szkołę w ramach wizytacji kanonicznej parafii pw. Św. Marii Magdaleny i św. Kazimierza.

Uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły zgromadzili się w sali, aby powitać czcigodnego gościa, który przybył w towarzystwie księdza proboszcza Cezarego Maruszewskiego, sekretarza ks. Bartosza Szostaka oraz Pani Wójt Jolanty Karpińskiej.

W imieniu całej społeczności szkolnej zacnych gości powitała p. Dyrektor Magdalena Mitowska oraz uczniowie, wręczając kwiaty i upominek.

Ksiądz Biskup zwrócił się do zebranych, pytał o postępy w nauce i plany na przyszłość. Swoje odwiedziny zakończył wspólną modlitwą, udzielając wszystkim pasterskiego błogosławieństwa.

Na zakończenie spotkania ks. Biskup dał się namówić na słodki poczęstunek z p. dyrektor, nauczycielami i p. Wójt.

Mamy nadzieję, że wizyta ks. Biskupa w progach naszej szkoły zapisze się w sercach i pamięci .

Księdzu Biskupowi życzymy wielu łask Bożych w pracy duszpasterskiej i w życiu osobistym.