- Nagłówek
- Odblaski
- „ Sprzątanie Świata”
- X OGÓLNOPOLSKI SEJMIK SZKÓŁ KARPACKICH
- Pielgrzymka do Rostkowa
- Dzień Patrona w Gimnazjum
- Dzień Chłopaka
- Miś ratownikiem
- Dzień Przedszkolaka
- Złote Gody
- Dzień Edukacji
- Akcja charytatywna
- Pasowanie pierwszoklasistów
- Uratujmy Krainę Baśni
- Dzień Patrona
- Tajemniczy ogród
- Andrzejki
- Góra grosza
- Mikołajki
- Światowy Dzień Rzucania Palenia
- Szkoło Pomóż i Ty
- Weterynarz w szkole
- Jasełka w przedszkolu
- Wigilia szkolna
- Dzień Babci i Dziadka
- Zbiórka żywności
- Miś ratownikiem
- Spotkanie z dzielnicowym
- Spotkanie z myśliwym
- O szkole
- Bal karnawałowy
- Szatan z siódmej klasy
- Polska to Mój Kraj
- Dzień Babci i Dziadka.
- Witaj Nowy Roczku
- Podziękowanie
- Tradycje i zwyczaje Wielkanocne
- Jałmużna wielkopostna
- Wielkanocna przygoda
- Dzień Ziemi
- Spektakl Lokomotywa
- Trzeci maj
- Maj
- Łódzki duet akordeonowy
- O szkole
- Dzień niezapominajki
- Zbieraj z klasą
- Dzień Matki w klasie I
- Dzień Matki w klasie II
- Dzień Dziecka
- PCK - maj 2017
- Światowy Dzień bez Tytoniu.
- Jak nie czytam
- Spotkanie z Biskupem
- WYCIECZKA DO KRAINY WESTERNU
- Wycieczka do Warszawy
- Osiągnięcia sportowe
- Zakończenie roku szkolnego 2016/2017
X OGÓLNOPOLSKI SEJMIK SZKÓŁ KARPACKICH
Poczet sztandarowy im. 49 Pułku Piechoty Zespołu Szkół w Szydłowie w składzie: Filip Bugaj, Kamila Studzińska, Anna Więckiewicz, Mateusz Antoniak, Karolina Dzieżyk, Natalia Matysiak wraz z opiekunami Panią Barbarą Kruszyńską i Panią Elżbietą Żuchowską, reprezentował szkołę na X Jubileuszowym Sejmiku Szkół Karpackich, który odbył się w Zespole Szkół Technicznych im. gen. Władysława Andersa w Białymstoku. Uczestniczyły w nim delegacje szkół z całej Polski, zrzeszone w Stowarzyszeniu Klubu Przyjaciół Szkół i Organizacji Monte Cassino, do których należy nasza szkoła.
8 września 2016 roku na sali gimnastycznej Zespołu Szkół Technicznych im. Władysława Andersa w Białymstoku nastąpiło otwarcie X Sejmiku Szkół Karpackich, którego Gościem honorowym była córka Władysława Andersa, senator RP – Pani Anna Maria Anders. W trakcie uroczystości wspomniano Pana płk Tadeusza Czerkawskiego i Pana Eugeniusza Kalinowskiego, którzy tak wiele dokonali na rzecz rozwijania w młodym pokoleniu postaw patriotycznych.
W tym dniu rozstrzygnięty został Ogólnopolski Konkurs, który został przeprowadzony w ubiegłym roku szkolnym , a jego celem było zapoznanie młodzieży z życiem i działalnością gen. Andersa , okolicznościami formowania armii Andersa w ZSRR oraz szlakiem bojowym II Korpusu Polskiego.
W kategorii plastycznej:
III miejsce zajęła Martyna Obidzińska - obecnie uczennica kl. I gimnazjum (praca wykonana pod kierunkiem Pani Elżbiety Żuchowskiej),
W kategorii literackiej:
I miejsce -Hubert Kwasiborski - uczeń kl. V,
II miejsce- Kacper Bugaj, uczeń kl. V (prace wykonane pod kierunkiem Pani Anny Szydłowskiej).
Następnego dnia wzięliśmy udział w XVI Międzynarodowym Marszu Żywej Pamięci Polskiego Sybiru pod hasłem „Nauczyciele Polski – Zesłańcy Sybiru”. Marsz rozpoczął się o godzinie 10.00 przy Pomniku Katyńskim w białostockim Zwierzyńcu, później przeszedł ulicami miasta do kościoła pw. Ducha Świętego, gdzie została odprawiona uroczysta Msza święta w intencji zesłańców i ich rodzin. Po Mszy świętej uroczystości przeniosły się pod Pomnik- Grób Nieznanego Sybiraka. W marszu uczestniczyła też córka gen. Andersa, wspominając swojego ojca, przypomniała jego marzenia o wolnej Polsce i umiłowanie młodzieży. Wystąpienia zakończył apel poległych z salwą honorową żołnierzy 18 Białostockiego Pułku Rozpoznawczego. Złożono także wieńce i zapalono znicze.
Marszowi towarzyszyły również inne wydarzenia m.in.: wystawa plenerowa pt. „Ich przeżycia – nasza pamięć”, ekspozycja „ Polacy w Kazachstanie 1939 – 1956”.
W piątek i sobotę uczestniczyliśmy w wycieczkach prezentujących wielokulturowość Podlasia: - zwiedziliśmy: Muzeum Ikon w Supraślu, Meczet w Kruszynianach, Synagogę w Tykocinie.
Trzydniowy Zjazd rozwinął i wyzwolił w młodym pokoleniu potrzebę kultywowania postaw patriotycznych, pozostawił niezapomniane wrażenia z pobytu w pięknym Białymstoku i jego okolicach.
Uczennica Karolina Dzieżyk, która reprezentowała naszą szkołę podczas wyjazdu do Białegostoku, przelała swoje odczucia i wrażenia na „ kartkę papieru”. Zapraszamy do lektury.
Dziennik Karoliny Dzieżyk
Środa 07.09.2016r.
Dzisiaj zdarzyło się coś niesamowitego. Dowiedziałam się, że osoby reprezentujące sztandar naszej szkoły wyjeżdżają na X Sejmik Szkół Karpackich w Białymstoku. Bardzo się ucieszyłam, ponieważ byłam jedną z nich. Wyjazd zaplanowano na 3 dni. Zapoznając się z harmonogramem uznałam, że zapowiada się interesujący wyjazd.
Czwartek 08.09.2016r.
Nadszedł wreszcie dzień wyjazdu do Białegostoku. Zbiórka zorganizowana była w szkole o godzinie 8:30. Po spakowaniu sztandaru i bagażów wyruszyliśmy w trasę. Podróż trwała 3 godziny. Pierwsze kroki skierowaliśmy do Domu Studenta. Po zakwaterowaniu, udaliśmy się do restauracji na obiad. Najedzeni i pełni energii zwiedzaliśmy centrum miasta. Nadszedł czas kolacji, na którą szliśmy około 1,5 km do restauracji „Dąbrówka”. Po posiłku pojechaliśmy autokarem do ZST. Odbyło się tam uroczyste wystąpienie okolicznościowe. Swoją obecnością zaszczyciła nas Pani Anna Maria Anders. Na koniec zrobiliśmy sobie wspólne zdjęcie. Około godziny 22 powróciliśmy do Domu Studenta. Był to dzień pełen wrażeń!
Piątek 09.09.2016r.
Drugi dzień w Białymstoku. Rano o godzinie 7:30 zjedliśmy śniadanie. Po czym mieliśmy chwilę czasu wolnego, aby przygotować się do uroczystości. O godzinie 9:30 ubrani w stroje galowe reprezentujące naszą szkołę udaliśmy się na plac Katyński i zajęliśmy wyznaczone miejsce. O godzinie 10:00 odbyła się Inauguracja XVI Marszu Żywej Pamięci Polskiego Sybiru. Przy Pomniku Katyńskim, nastąpiło powitanie, złożenie wieńców i zapalenie zniczy. Następnie odbył się przemarsz ulicami miasta do kościoła p.w. Ducha Świętego na Mszę Świętą. Po zakończonych uroczystościach byliśmy trochę zmęczeni, lecz dumni że zaprezentowaliśmy sztandar naszej szkoły w tak ważnym wydarzeniu. Uczciliśmy pamięć tych, co ginęli, cierpieli i walczyli o niepodległość. Po obiedzie wyjechaliśmy na wycieczkę prezentującą wielokulturowość Podlasia. Zwiedzaliśmy synagogę w Tykocinie oraz meczet i cmentarz w Bohonikach. Na zakończenie dnia, późnym wieczorem podziwialiśmy kolorowe fontanny. Był to dzień, który pozostanie mi w pamięci.
Sobota 10.09.2016r.
To już ostatni dzień pobytu w Białymstoku. Jak zwykle rano udaliśmy się na śniadanie. Przed restauracją czekały autokary, które zawiozły nas do Muzeum Ikon w Supraślu. Oglądaliśmy tam piękne ikony i przedmioty sakralne. Eksponaty te, były wzbogacone o oprawę świetlną, obrazową i dźwiękową. Byliśmy zachwyceni. Następnie wróciliśmy do Domu Studenta, po czym nastąpiło wykwaterowanie. Rozdano nam „wałówkę” na drogę i ruszyliśmy. Do szkoły powróciliśmy około godziny 16:00. To był wspaniały wyjazd, który długo będę wspominać.