• WARSZAWSKA SYRENKA

• K W I E C I E Ń

Kwieci, czyli zdobi ziemię rozkwitającymi pierwszymi wiosennymi kwiatami, które wywabia przedwcześnie ciepło promieni słonecznych. Dawniej nazywano go łżykwiatem albo nawet zwodzikwiatem, bo te wczesne bukiety, które przynosi, zwodzą rychłym nadejściem cieplejszych dni.

„Kwiecień - plecień, bo przeplata trochę zimy, trochę lata”.

30 marca 2016 r. w Miejskim Domu Kultury, już po raz 39 odbył się niezwykle popularny, mazowiecki konkurs recytatorski dla dzieci i młodzieży "Warszawska Syrenka". Do współzawodnictwa przystąpili najlepsi uczniowie ze szkół powiatu mławskiego.

Główna wartość Konkursu, w którym uczestniczą kolejne pokolenia młodych ludzi, polega na jego kulturotwórczym potencjale. Udział w konkursie daje możliwość żywego kontaktu ze słowem, z najwybitniejszą polską i światową poezją, służy rozwojowi oraz popularyzacji piękna i kultury języka polskiego.

Naszą szkołę  reprezentowali  następujący uczniowie:

1. Roksana Wodzyńska klasa V – opiekun mgr Anna Szydłowska

2. Kamila Studzińska klasa V - opiekun mgr Anna Szydłowska

3. Samanta Maćkowska klasa V - opiekun mgr Anna Szydłowska

4. Oliwia Sowińska klasa VI – opiekun mgr Maria Królicka

5. Oliwia Wronka klasa VI – opiekun mgr Maria Królicka

6. Dominika Zaręba klasa VI – opiekun mgr Maria Królicka

7. Weronika Szewczak klasa II - opiekun mgr Barbara Kruszyńska

Wśród najlepszych znalazła się nasza uczennica Kamila Studzińska z klasy V, która otrzymała wyróżnienie.