• Konkurs Pięknego Czytania

Konkurs  Pięknego  Czytania  Książek

Kornela Makuszyńskiego

22 lutego 2016 roku w naszej szkole uczniowie z klas I-VI rywalizowali między sobą w Konkursie Pięknego Czytania Książek Kornela Makuszyńskiego – Humorysty o wybitnie radosnym poglądzie na świat. Wszyscy starali się jak najlepiej zaprezentować wybrany przez siebie tekst m.in. „ Przygody Koziołka Matołka”, „Szatan z siódmej klasy” , „Panna z mokrą głową” , „Szaleństwa panny Ewy”, „ O dwóch takich, co ukradli księżyc”, „Awantura o Basię”.

Jury w składzie: pan dyrektor Janusz Żuchowski, pani Katarzyna Bielska,  pan Henryk Kuciejczyk, zwróciło uwagę na dykcję, tempo czytania, respektowanie znaków przestankowych i interpretację tekstu.

Zwycięzcy zostali uhonorowani dyplomami i nagrodami książkowymi.

Roksana Kulesza- klasa II,

Kamila Studzińska -klasa V,

Weronika Szewczak- klasa II

Weronika Benecka- klasa Ib,

Oliwia Sowińska klasa- VI ,

Lena Szewczak – klasa Ia

Dominika Góraj – klasa II ,

Zuzanna Jakubowska – klasa III,

Oliwia Wronka- klasa V

G R A T U L U J E M Y

Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali zakładki do książek z mottem M. Gandhiego: Nie  jest najważniejsze byś był lepszy od innych. Najważniejsze jest, byś był lepszy od samego siebie z dnia wczorajszego”.

Imprezę wzbogaciła krótka informacja z życia i twórczości Kornela  Makuszyńskiego, którą przekazała Martyna Obidzińska uczennica klasy VI.

Organizatorem konkursu była biblioteka szkolna.

Na koniec uroczystości rozstrzygnięto konkurs plastyczny , gdzie  pan dyrektor naszej szkoły wręczył nagrody „Na najładniejszą Walentynkę” zorganizowany przez Samorząd Uczniowski.

Oto zwycięzcy:

I miejsce Karolina Dzieżyk – klasa V