• Wanda Chotomskia

• OGROMNY SUKCES LITERACKI UCZNIÓW

SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. 49 PUŁKI PIECHOTY W SZYDŁOWIE

Uczniowie Szkoły Podstawowej z Zespołu Szkół w Szydłowie wzięli udział w XXXIII Międzynarodowym Konkursie Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży im. Wandy Chotomskiej i znaleźli się w gronie nagodzonych. Sukces jest tym większy, że na konkurs ten nadesłano aż 8390 zestawów wierszy, opowiadań i prób dramatycznych z 508  szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski , Stanów Zjednoczonych, Niemiec, Litwy, Czech i Ukrainy.

Wyróżnienia zdobyli:

Samanta Maćkowska z klasy VI – kategoria proza, Roksana Wodzyńska z klasy VI- kategoria proza, Filip Bugaj z klasy VI – kategoria proza (opiekun: nauczycielka języka polskiego pani Anna Szydłowska)

Nagrodzone utwory literackie zostały opublikowane w 26-ej książce pokonkursowej  Do świata dziecka wchodzi się boso  i zostały  wręczone młodym literatom podczas uroczystej gali 22 maja 2017 r. w Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica w Słupsku. Organizatorzy konkursu podkreślili, że nie zawsze z laureatów wyrastają dorośli poeci i pisarze. Pozostają jednak ludźmi otwartymi i wrażliwymi na piękno sztuki.

Jeżeli potrafimy dbać o rozwijanie swoich talentów, odkrywamy radość wykonywania prac, które cieszą nas samych. Bogacimy z całych sił posiadaną już wiedzę, możemy liczyć, że los odda nam wszystko z nawiązką i doliczy do naszych dążeń także sukcesy. A sukcesy zauważane przez innych ludzi cieszą swą miarą nas samych i wszystkich wokół, tak powinno być  zawsze i wszędzie!

SERDECZNIE GRATULUJEMY NASZYM WYCHOWANKOM

I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW I MOTYWACJI

DO KOLEJNYCH SPOTKAŃ Z PIÓREM.