• Konkurs Recytatorski

• ABECADŁO POETYCKIE

8 marca 2016 roku w naszej Szkole odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji Ks. Jana Twardowskiego.

Celem konkursu była prezentacja dziedzictwa intelektualnego i twórczości księdza Jana Twardowskiego, zainteresowanie dzieci i młodzieży Jego Osobą oraz pogłębienie znajomości poezji ks. Jana. Swoje interpretacje wierszy przedstawiło 25 uczniów klas II-VI naszej szkoły w poszukiwanie literackich wzorców i wartości istotnych w duchowym życiu człowieka.

Zdolności recytatorskie oceniła komisja konkursowa w składzie: Pan Dyrektor Janusz Żuchowski, Pani Katarzyna Bielska i Pani Iwona Celmer.

Laureatami konkursu zostali:

Miejsce I

Weronika Szewczak klasa II – opiekun p. Barbara Kruszyńska

Oliwia Sowińska klasa VI – opiekun p. Maria Królicka

Dominika Zaręba klasa VI – opiekun p. Maria Królicka

Miejsce II

Oliwia Wronka klasa VI – opiekun p. Maria Królicka

Miejsce III

Zofia Pawłowska klasa IV – opiekun p. Anna Szydłowska

Samanta Maćkowska klasa V – opiekun p. Anna Szydłowska

Kamila Studzińska klasa V – opiekun p. Anna  Szydłowska

Amelia Marek klasa II – opiekun p. Barbara Kruszyńska

Patrycja Śniegucka klasa II– opiekun p. Barbara Kruszyńska

Roksana Kulesza Klasa II– opiekun p. Barbara Kruszyńska

Wszystkim uczniom gratulujemy

Konkurs przebiegał w miłej atmosferze. Uczestnicy poprzez recytację wierszy księdza Jana Twardowskiego wprowadzili nas w świat jego wspaniałej poezji. Zaprosili do chwili refleksji, wzruszyli i wywołali na twarzach uśmiech, o którym tak pisał nasz Mistrz: „Staram się, aby moje wiersze były próbą uśmiechu, żeby unikały patosu. Piszę o przyrodzie, o prawdziwej miłości. Może uśmiech, który wkładam między wiersze, ratuje moją poezję”.

Dodatkową atrakcją był występ szkolnych wokalistek Samanty Maćkowskiej  w utworze „Hallelujah” i Weroniki Szewczak „ Być kobietą”.